Darıca evden eve nakliyat Yetki belgesi

Darıca evden eve nakliyat Yetki belgesi

Darıca Evden eve nakliyat şirketlerine işiniz mi düştü? O zaman bu yazıyı okumanızda yara var zira pek çok insan evden eve nakliyat şirketleri tarafından mağdur edilmektedir. İnsanların bilmemelerinden kaynaklanan sıkıntılardan yararlanmasını iyi bilen nakliyat firmaları, bu eksikliği dolandırıcılıkları ile doldurmaya çalıştıkları için müşteriler de haliyle yapılan işten memnun olamıyor…

Peki hangi nakliye şirketleri ile çalışmalı ya da çalışmamalı? Nakliye firmalarının alanında uzman olup olmadığını nasıl anlaşılır çoğu kişi bilmediğinden, bu konu hakkında sizleri bilgilendirelim istedik. Birkaç yıl önce uygulamaya konulan yasa çerçevesinde artık evden eve nakliye şirketlerinin yetki belgesi bulundurması zorunluluğu var.

Nakliyecilerin bulundurması gereken K1 ve K3 belgeleri birçok nakliyat şirketinde yok aslında… Bu belgeler, bir nevi kalite göstergesi olarak lanse edilse de günümüzde 1000 TL veren herkesin K1, 5000 TL veren herkesin de K3 belgesi aldığı düşünüldüğünde, aslında bu yetki belgelerinin kaliteli hizmet anlayışının bir kanıtı olarak kullanılamayacağı aşikar.
Fakat bu belgelere sahip olmayan nakliye şirketleri de işlerinin ne kadar ehlidir varın siz düşünün. K1 ve K3 belgeleri her şey demek olmayabilir fakat bu belgelere sahip olmadan nakliyecilik yapan kişiler, yetkisiz bir şekilde taşımacılık yapmaktadırlar.

“Ucuz etin yahnisi” misali, bu belgeleri olmadan taşımacılık yapan nakliye şirketlerinin belki hepsi kalitesiz hizmet sunmaz fakat tamamına yakınının hizmetinden genellikle memnun kalınmaz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir